2017 yılından bu yana dental ürünler alanında hizmet veren GÜNEYDENT, dental cihaz ve dental sarf malzemeleri satışlarını kapsayan ticari faaliyetlerini yurt içinde ve yurt dışında sürdürmektedir.
Merkezi GAZİANTEP’ de bulunan şirketimiz, ürün seçeneklerinin sergilendiği teşhir bölümleri ve eğitim salonu ile diş hekimlerine ürünler ile ilgili kapsamlı bilgiyi sunma ve ürünleri test etme olanakları sağlamaktadır.
GÜNEYDENT, geçmişte olduğu gibi gelecekte de yenilikçi, rekabetçi ve yaratıcı çözümler sunan yaklaşımını, içinde bulunduğu topluma karşı duyduğu sosyal sorumluluk anlayışı ile devam ettirecektir. 

VİZYONUMUZ;
Yüzü geleceğe dönük, geçmişin temelleri üzerinde yenilenme inancı ve amacıyla yükselen, diş hekimliği malzemeleri pazarında global hedeflere sahip, güvenilir, saygın ve atılımcı bir dünya şirketi olmaktadır.

MİSYONUMUZ;
Müşteri memnuniyetini kendine temel ilke olarak almış, dünya pazarındaki en kaliteli ürünleri, kusursuz hizmet anlayışı ve genç, uzman kadrosuyla son tüketiciye sunan ve alanında hep en yukarıda yer almayı hedefleyip bu doğrultuda stratejiler üreten bir şirket olmaktır.

GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Adres : Tekstilkent Mahallesi İbrahim Tevfik Kutlar Caddesi No: 82 / A ŞAHİNBEY – GAZİANTEP
Telefon : +90 342 361 01 16
Faks: +90 342 361 01 17
E-Posta : bilgi@guneydent.com.tr / siparis@guneydent.com.tr

Tic. Sicil No: GTO-51335
Tic. Ünvanı: GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Taahhüt Edilen Sermaye: 2.000.000,00 TL
Ödenen Sermaye: 2.000.000,00 TL
Mersis No: 0435052296100001

FİYATLAR
1. Fiyatlar ürünlerin ithal edildiği ülkelere göre USD, EURO ve GBP olarak düzenlenmiştir ve tavsiye edilen satış fiyatlarıdır.
2. Satış anında fiyatlar ilgili günün T. C. Merkez Bankası Efektif USD, EURO ve GBP satış kurundan TL’ ye çevrilerek satış gerçekleştirilir.
3. GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. zaman zaman döviz kurlarını belli sürelerle sabitleme hakkına sahiptir.
4. GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’ nin Satış fiyatlarına KDV dahil değildir.
5. GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Katalog, Web Sitesi, Sanal Mağaza İlanlarında vb. mecralarda ilân ettiği fiyatları önceden, haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.
6. GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. tüm ürünlerde zaman zaman kampanyalar düzenleyebilir. Kampanya dönemlerinde ilgili günün satış fiyatları ve koşulları geçerlidir. Bu durumda, daha önce bu ürünleri satın almış olanlar hak iddia edemez.
7. Klinik cihaz siparişlerinde alıcı isterse leasing uygulanabilir. Alıcı tarafından ayrıca bir leasing firması belirtilmemişse, GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’ nin anlaşmalı olduğu leasing firmasıyla çalışılır. Leasing de yapılacak tüm masraflar (Faiz, Sigorta, Sözleşme, Noter giderleri vs.) ve devir ücreti alıcıya aittir. Teslim tarihinden en az 15 gün önce leasing sözleşmesinin alıcı tarafından imzalanmış olması gereklidir. Leasing evraklarındaki eksiklikler ya da müşterinin leasing firması tarafından kredi açısından yeterli bulunmaması gibi nedenlerden meydana gelecek gecikme, işlem iptali vs. den dolayı GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’nin sorumluluğu yoktur.
8. Fiyatları ve kampanyaları güncel olarak takip etmek için www.guneydent.com.tr ve ürün satın almak için +90 342 361 01 16 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

SATIŞ VE ÖDEMELER
1. Klinik Cihaz satışlarında 11.01.2011 tarih ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunun 207 ve ilgili maddeleri gereği Satış Sözleşmesi yapılması zorunludur.
2. Satış işlemlerinde kapalı hesap çalışılır. Açık hesap çalışmak için 13.01.2011tarih ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 89. Maddesi çerçevesinde Cari Hesap Sözleşmesi imzalanması zorunludur.
3. Ödemeler Nakit, Banka Havalesi, Banka EFT’ si, Çek ve Kredi Kartı ile kabul edilir. Bunların dışındaki ödeme şekilleri kabul edilmez. Senetle yapılan ödemelerde Muacceliyet Sözleşmesi zorunludur.
4. Kredi Kartlarında; GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’ nin hizmet aldığı bankaların kredi kartları ile yapılan ödemelerde GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. uyguladığı vade farksız taksitlendirme imkânı bulunmaktadır.
5. Taksitli satışlar KDV hariç 1.000,00 (Bin Türk Lirası) ve üzerindeki alışverişlerde uygulanmaktadır. Bu tutarın altındaki alışverişler tek ödeme (Peşin) olarak alınmaktadır.
6. Taksitli ödemelerde vade sayısı, klinik sarf malzemeler için 6 (Altı) ay, klinik cihazlar için 9 (Dokuz) aydır. Taksitli ödemeler kredi kartı ve çek ile kabul edilir. GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. günün koşullarına göre taksit sayısını değiştirme hakkına sahiptir.
7. Taksitli klinik cihaz satışlarında KDV ve tutarın %20 ‘si peşin olarak alınır, Bunun dışındaki tutar taksitlendirilir.
8. Kredi kartı ile yapılacak satışlarda ödemeler Mail-Order şeklinde alınacaksa “Mail-Order Talimatı” müşteri tarafından imzalanır ve Kredi Kartı Hamilinin Nüfus Cüzdanı ve Kredi kartının fotokopisi alınır. Başkasına ait kredi kartı ile ödeme yapacak cari hesaplara ilişkin olarak kredi kartı sahibi kredi kartından firmamızın tahsilat yapabilmesi için ilgili formu mutlaka imzalayacaktır.
9. Banka Havalesi veya Banka EFT’ si ile yapılacak ödemelerde Banka Havalesi veya Banka EFT’ si GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’ nin Banka hesabına geçtikten sonra ürün/ürünler alıcıya gönderme işlemleri başlatılır.
10. Banka Havalesi veya Banka EFT’ si işlemlerinde, banka tarafından alınan masrafların ödeme tutarı içerisinden kesilmesi kesinlikle kabul edilemez. Banka Havalesi veya Banka EFT masrafları alıcıya aittir.

TESLİMAT
1. Siparişler saat 16:00’dan önce alınmış ise aynı gün anlaşmalı olduğumuz kargo firması (Kargo firması müşteri tarafından bildirilmedikçe anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile gönderilir.) ile sipariş sahibine gönderilir.
2. KDV Hariç 1.000,00 TL (Bin Türk Lirası) altındaki siparişlerin kargo ücreti sipariş sahibine aittir. Bu tutarın üzerindeki siparişlerin kargo ücretini GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. karşılayacaktır.
3. Klinik cihazlarının kargo veya nakliye ücretleri her koşulda alıcı tarafından ödenir.
4. Satış Merkezimizin bulunduğu illerde, klinik cihazlarının kargo veya nakliye ücretleri GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. tarafından ödenir.
5. 11.01.2011 tarih ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunun 208. Maddesine istinaden siparişler kargo firmasına teslim edildikten sonra mal seyri rizikosu alıcıya aittir.
6. Siparişleriniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açarak ürününüzü kontrol etmelisiniz.
Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp, kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo firması ile ürünün tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.
7. Stoklarımızda bulunmayan siparişlerin değeri 100,00 USD, EURO veya GBP ’yi aşıyorsa sipariş bedelinin %30 cayma bedeli alındıktan sonra sipariş kesinleşir ve siparişlerin teslimi esnasında bu tutar sipariş tutarından düşülür. Siparişin iptali halinde cayma bedeli iade edilmez. Ancak sipariş 60 gün içerisinde müşteriye teslim edilemez ise müşterinin talebi üzerine sipariş iptal edilir ve cayma bedeli müşteriye iade edilir.

GARANTİ KOŞULLARI
1. Klinik cihaz kategorisindeki ürünlerimiz, ürüne yönelik özel olarak başka bir süre bildirilmediğinde teslim tarihinden itibaren 2 ( İki ) yıl süre ile garanti kapsamındadır ve garanti kartlarında verilen koşullar uygulanır.
2. Müşterilerimizin garanti kapsamında teknik servis hizmeti alabilmeleri için faturalarını ibraz etmeleri gereklidir ve fatura üzerinde marka, model ve seri numarası mutlaka belirtilmiş olmalıdır.
3. GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’nin satış portföyünde olup ancak, TÜRKİYE’ ye GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. üzerinden giriş yapmamış olan ürünlere garanti kapsamında teknik servis hizmeti verilmez.
4. Klinik cihazın gerek müşteri gerekse yetkisiz kişilerce müdahale edilmesi, bu kişilerce sonradan modifiye veya ilâve edilen donanım ve yazılım, sonucu oluşan arızalar g sonradan aranti kapsamı dışında değerlendirilip garantiyi geçersiz kılar.
5. Doğal afetler (Deprem, Yangın, Sel vb.) sonucu darbe alarak kırılma veya bozulma, uygunsuz ve/veya hatalı kullanım gibi nedenlerden dolayı meydana gelen arızalar ile hibe veya hediye olarak verilen ürünler garanti kapsamında değildir.
6. Bakımsızlık veya bakım eksikliğinden dolayı meydana gelen arızalar garanti kapsamında değildir.
7. Gerek şebekeden gerekse ürünlerin kullanıldığı binanın elektrik ve su tesisatından kaynaklanan her türlü elektrik, su arızalarında ve kullanım kılavuzunda belirtilmeyen her türlü dezenfektan kullanımından kaynaklanan deformasyon garantiyi geçersiz kılar
8. Diş ünitlerinin döşemeleri, ampulü, kavitron uçları, O-ring ve conta gibi, plastik veya kauçuk her türlü klinik sarf malzemesi ve aksesuarlar garanti kapsamında değildir.
9. Yazılım kullanan ürünlerin yedek alınması ve/veya veri transferi sırasında uğrayacağı bilgi kayıpları ve yazılımların yeniden kurulumu garanti kapsamında değildir.
10. Garanti süresi içerisinde arızalanan ve garanti kapsamında olmayan arızalar için müşterinin onayına müteakip yetkili Teknik Servisimiz GÜNEYTEK’ in fiyat listesi uygulanmak suretiyle arızalar giderilir.
11. Satın almış olduğunuz klinik cihazların orijinal ambalâjlarını garanti süresince muhafaza ediniz.
12. Cihazlarda meydana gelen arızaların, bakımları ve onarımları firmamızın yetkili teknik servisi
GÜNEYTEK veya sözleşmeli yetkili teknik servis/servisler tarafından yapılır

GÜNEYDENT TIBBİ CİHAZLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. (GÜNEYDENT) olarak, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile yürürlükteki yasal mevzuat çerçevesinde kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi, işlenmesinin hukuki nedenleri ve haklarınız hakkında Veri Sorumlusu sıfatıyla uyguladığımız politikamızı sizlerle paylaşmak isteriz.
Kişisel verileriniz, GÜNEYDENT’in ürün ya da hizmet satışını, kurulumunu vb. satış sonrası eğitimini, teknik desteğini yerine getirmesi, GÜNEYDENT’in müşterisi olmak, bayisi olmak ya da sadece duyurularından haberdar olmak için üyelik alınması esnasında kimlik doğrulaması yapılabilmesi, bayi satış işlemleri, üretim faaliyetlerinin planlanması ve icrası, pazarlama faaliyetleri ve icrası, müşteri ilişkileri yönetimi, kargo/lojistik işlemlerinin uygulanması, internet sitelerinden yararlanılabilmesi, üretilen / geliştirilen ürünlerden yararlanılabilmesi, bunların iyileştirilmesi, uygun yazılım sürümünün geliştirilmesi, sizin verdiğiniz onay doğrultusunda kampanya bildirimleri, yeni ürün duyuruları, ürün ve/veya hizmetlerin tanıtımı, size özel kampanya ve reklam bildirimleri, müşteri, bayi, üyelik vs sözleşmelerinde yer alan amaçların gerçekleştirilmesi, insan kaynağı yönetiminin GÜNEYDENT tarafından sağlanarak gerçek kişilerin haklarının temini, iş ilişkisi kurulan kişi, firma ya da kurumun hukuki emniyetinin sağlanması, burada yazılan işlemlerin GÜNEYDENT’in ilgili birimi ya da anlaşmalı bayileri aracılığı ile gerçekleştirilmesi amaçları ile Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5. ve 6. Maddeleri uyarınca işlenmektedir.
Kişisel verileriniz, işbu politikamızın ikinci paragrafında yazılan amaçlar çerçevesinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 8. ve 9. Maddeleri uyarınca, yurt içi ve/veya yurt dışında bulunan şube/lerimize, grup şirketlerimize, hissedarlarımıza, anlaşmalı bayilerimize, iş birliği içerisinde olduğumuz üçüncü kişilere, danışman şirketlere, pazar araştırma şirketlerine, çağrı merkezlerine, barındırma hizmeti sağlayıcılarına, tedarikçilerimize, hukuk bürolarına, kargo/lojistik firmalarına, sosyal medya mecralarına, yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılabilecektir.
Kişisel Verileriniz her türlü sözlü, yazılı, elektronik ortamlardan otomatik ya da otomatik olmayan yöntemlerle toplanabilmektedir.
Kişisel verileriniz, iş bu Kişisel Verilerin Korunması Politikası’nda belirtilen amaçlar ve ilgili kanunun / mevzuatın gerektirdiği süre boyunca saklanacaktır.
GÜNEYDENT kişisel verilerinizin hukuka aykırı olarak işlenmemesini, hukuka aykırı olarak erişilmemesini ve saklamasını sağlamak amacı ile gerekli teknik ve idari tedbirleri almayı taahhüt eder. GÜNEYDENT kişisel verilerinizi iş bu politika metninde geçen işleme amacı dışında işlemeyecek, saklamayacak ve açıklamayacaktır.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 11. Maddesi gereği Veri Sahibi olarak haklarınız:
• Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
• Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
• Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
• Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 7. Maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesini veya anonim hale getirilmesini isteme ve bu çerçevede yapılan işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
• Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahipsiniz.
Veri Sahibi olarak, bu kanunun uygulanması ile ilgili taleplerinizi yazılı olarak Tekstilkent Mahallesi İbrahim Tevfik Kutlar Caddesi No: 82/A Şahinbey/GAZİANTEP adresine, bilgi@guneydent.com.tr kayıtlı elektronik posta adresine ya da GÜNEYDENT sistemlerinde kayıtlı bulunan elektronik posta adresiniz aracılığı ile bilgi@guneydent.com.tr adresine iletmeniz halinde otuz (30) gün içerisinde değerlendirilip sonuçlandırılacaktır. Taleplerde veri sahibinin TC kimlik numarası, adı, soyadı, tebligata esas yerleşim yeri veya iş adresi, telefon numarası, e-mail adresi ve talep içeriğinin veri sahibinin imzası ile birlikte bulunması zorunludur. Sonucun iletilmesinde bir maliyet oluşması durumunda, GÜNEYDENT’in mevzuatın ön gördüğü ücret tarifesi üzerinde ücret talep etme hakkı saklıdır.